Jak uszyć firankę z gipiurą? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Szycie firanek nie należy do łatwych wyzwań, ale efekt może dostarczyć Ci masę satysfakcji. Jeśli masz czas i cierpliwość, to z pewnością warto spróbować – szczególnie, jeżeli marzysz o konkretnym wzorze lub kolorze. Jak uszyć firankę z gipiurą? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć, żeby odpowiednio przygotować się do pracy!

Aranżacja okna

Jeśli zastanawiasz się, jak uszyć firankę z gipiurą, zacznij od zaplanowania aranżacji okna. Zastanów się nad metodą mocowania tkaniny. W zależności od okna i swojej wizji możesz zdecydować się na klasyczny karnisz lub szynę. Wybierz odpowiedni materiał jego ilość jest zależna od taśmy, na której planujesz zamontować firankę. W przypadku popularnych taśm marszczonych zwróć uwagę na informację o proporcji fałd. Przykładowo, jeśli wybierzesz taśmę 1:2 i chcesz uszyć firankę na karnisz o długości dwóch metrów, to będziesz potrzebować czterech metrów materiału.

Jak uszyć firankę z gipiurą – co musisz przygotować?

Jak uszyć firankę z gipiurą, żeby efekt był zadowalający? Przede wszystkim odpowiednio przygotuj stanowisko pracy. Pomocne okażą się z pewnością praktyczne akcesoria krawieckie, które ułatwią Ci pracę i zaoszczędzą zbędnej irytacji. Zanim przystąpisz do szycia, przygotuj:

– miarkę krawiecką,

– ostre nożyczki,

– igły, szpilki i nici,

– maszynę do szycia (warto wybrać sprzęt z metalowych części, ponieważ nie przesuwa się on w czasie szycia),

– przecinak i pergamin do wykrojów,

– żelazko.

Szycie firanki z gipiurą

Po przygotowaniu materiałów i stanowiska pracy możesz przystąpić do działania. Jak uszyć firankę z gipiurą? Zacznij od obszycia boków. W tym celu dwukrotnie podwiń bok materiału na około 1 cm szerokości, a następnie go przeszyj. W kolejnym kroku zabierz się za wykończenie dołu i obszyj go gipiurą. Ostatnim etapem powinno być wszycie taśmy marszczącej Umieść ją na samej górze materiału i w zależności od szerokości taśmy przeszyj dwa lub trzy razy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po wszyciu taśmy Twoja firana będzie gotowa do zawieszenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl