Podpowiadamy, jak samodzielnie uszyć bieliznę z koronki

Piękna i niebanalna bielizna z koronki jest naprawdę droga. Zastanawiałaś się, co możesz zorbić, by oryginalny komplet był Twój, dodatkowo w niezwykle atrakcyjnej cenie? Jeśli nie, warto zainteresować się szyciem bielizny. Sprawdź, jak samodzielnie uszyć koronkowe majtki. Możesz mieć pewność, że rezultaty pracy Cię zaskoczą!

Samodzielne szycie bielizny z koronki

Szycie bielizny z koronki to wbrew pozorom łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli przygotujesz odpowiedni wykrój. Dodatkowo potrzebne będą konkretne materiały i akcesoria – inne dla majtek, a inne – dla biustonosza. Zanim zaczniesz pamiętaj – to hobby, które zdecydowanie wciąga na dłużej!

Jak uszyć koronkowe majtki?

Zacznij od przygotowania potrzebnych materiałów. Będziesz potrzebowała około 60cm koronki na bieliznę, ozdobną gumę do majtek i przede wszystkim – kawałek bawełny lub jedwabiu. Jeśli chcesz, możesz także zaopatrzeć się w ozdobną kokardkę. Nie zapomnij o praktycznych akcesoriach – nożyczkach, dopasowanych nitkach i spinaczach, które zdecydowanie lepiej trzymają koronkę niż tradycyjne szpilki.

1. Przygotuj wykrój i wytnij poszczególne części bielizny

Przygotuj odpowiedni wykrój – możesz narysować go na bazie modelu, który masz już w domu. Jeśli szyjesz tangi dla siebie, rozmiar będzie się zgadzał. Pamiętaj, że prawidłowy wykrój składa się z trzech części – przedniej, tylnej i wkładki krocza. Tę ostatnią część należy wyciąć z oddychającego i przyjanego dla skóry materiału – miękkiego jerseyu albo z jedwabiu. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli jednak chcesz, by bielizna z koronki była ekskluzywna, warto sięgnąć po drugą opcję. Nie zapomnij o wycięciu kolejnego elementu – drugiej strony wkładki krocza, tym razem – z koronki.

Przód i tył majtek warto wyciąć w taki sposób, by dolny brzeg stanowił ozdobny brzeg koronki. Efekt będzie naprawdę zachwycający!

2. Zszycie poszczególnych części krok po kroku

Najmniejsze części koronki przyłóż do wewnętrznej wkładki krocza od jej zewnętrznej strony i jeśli wszystko się zgadza, dokładnie i ostrożnie zszyj wzdłuż dłuższych boków. Poszczególne części majtek złóż ze sobą w taki sposób, by tworzyły całość. Wszystkie krawędzie warto obrzucić overlokiem – zdecydowanie poprawi to efekt wizualny, dodatkowo zapobiegając snuciu się materiału.

Złóż ze sobą prawą i lewą część przedniej i tylnej części majtek i zszyj w taki sposób, by powstał szew wewnętrzny. Dzięki obrzuconym wcześniej krawędziom będzie on elegancki i trwały.

3. Łączenie przedniej i tylnej części majtek

Przed Tobą ostatni etap pracy nad bielizną z koronki – łączenie przedniej i tylnej części majtek. Zarówno przód jak i tył majtek ułóż pomiędzy materiałami tworzącymi wkładkę krocza. Dzięki temu szwy będą dobrze schowane, a całość – naprawdę estetyczna. Kiedy zszyjesz boki majtek, nadejdzie czas na odmierzenie i wszycie ozdobnej gumy.

Gumę możesz przypiąć klamerkami – w ten sposób zapewnisz sobie pożądane rezultaty pracy i sprawisz, że materiał będzie dobrze napięty i estetycznie rozłożony. Gotowe majtki możesz ozdobić elegancką kokardką, zapewniając sobie doskobałe wykończenie samodzielnie uszytego modelu.

Zalety szycia bielizny z koronki

Bielizna z koronki jest naprawdę droga. Samodzielne szycie pozwoli Ci jednak nie tylko zaoszczędzić pieniądze, być może odkryjesz swoją pasję! Dodatkowo, nosząc eleganckie, koronkowe tangi poczujesz się pewnie i kobieco.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl